http://www.mineral.cz - nejstarší CZ/SK stránky plné informací o nerostech a minerálech
 Burzy Inzerce Prodej Poradna Články Download Galerie Databáze Muzeum RockShop Nerosty.cz Dětem LogIn Zobrazit hlavní stránku    TOPlist
  Malý atlas nerostů obrázek
minerál:
  MinColl*Studio obrázek

Vývoj SW pro evidenci sbírky je prakticky dokončen.

  Kalendář obrázek
BURZY DNES
Dnes o žádné burze nevím!
Ty ano? Přidej ji!
BURZY - TĚŠME SE!
14.04.Prešov
22.09.Vyber nebo zadej obec
Něco chybí? Pořadatelé nedodali termín.
Víš o nějaké ? Přidej ji !
Všechny burzy (2)
VÝSTAVY
Víš o nějaké ? Přidej ji !
PŘEDNÁŠKY
Víš o nějaké ? Přidej ji !
Kalendář
i pro Vaši stránku
  Z čtenářské galerie obrázek
náhodný obrázek
ametist


ametist -


Kategorie:
Minerály
Galerie:
N
Vystavil:
JaroN
  Ikonky pro web obrázek
Chceš mít na své stránce některou naši ikonu?

Mineral.cz - specializovaný server s mnoha informacemi ze světa minerálů.
Muzeum - povídání nejen o minerálech a historii jejich dobývání.
RockShop - specializovaný obchod s minerály z celého světa
Použij tento zdrojovy kód.
  Návštěvnost obrázek
Celkem11133486
Březen127587
Dnes3976
IP:
  Vyhledávání obrázek
Google

www mineral.cz
  Autorská práva obrázek

Tyto stránky jsou autorským dílem ve smyslu autorského zákona. Práva k jednotlivým příspěvkům či obrázkům patří jejich autorům nebo provozovateli tohoto serveru.

Rotující logo serveru.
minera.cz odrážka Gemologický spravodajca 1-2006
Vydáno dne 17. 07. 2006 (5672 přečtení)

Na počátku července 2006 spatřil světlo světa nový gemologický časopis. Vydává jej společně Fakulta prírodných vied UKF v Nitre a Gemologický klub SGS.

V úvodníku členové redakční rady píší: "Šperková výroba, ktorej součásťou bolo tiež spracovanie drahých a ozdobných kameňov, bola vždy individuálnym remeslom. Individualita tvorcov bola moderná v tom, že se snažili od začiatku o vzdelavanie a výchovu svojich nástupcov. Výmenu informácií o nových materiáloch i technologických novinkách umožňovali odborné časopisy. Boli spoločenskou kronikou a miestom inzercie. Chceli bysme, aby túto úlohu zohrával i náš Gemologický spravodaj, ktorého prvé číslo dostáváte do rúk..."

Prvé číslo je sice rozsahem nevelké (ten se bude s časem zvětšovat), ale i tak jsou na šestnácti stranách zajímavé informace. Hned v úvodu jsou vyjmenovány hlavní časopisy, které věnovaly prostor nejen šperkům, ale i šperkovým kamenům a s nimi spojené problematice, vycházející od roku 1905 nejprve v Rakousku a po roce 1918 v Československu. Připomenuti jsou i letošní noví bakaláři gemologie, kteří v UKF v červnu úspěšně složili státní zkoušky a obhájili své práce.

Z informativních článků stojí za připomenutí popis Gemmodulu - sestavy pro identifikaci šperkových kamenů, dále hydroxilapatitu identifikovaného ve slonovině a mamutovině, nebo upozornění na to, že vápence mohou být zajímavou surovinou pro výrobu dárkových a dekoračních předmětů. Dále představuje závěrečnou práci bakaláře Petra Žalúdeka: Puncové značky, puncový zákon a skúška rýdzosti pri drahých kovov. Se zajímavými, během obhajob nejlépe hodnocenými závěrečnými pracemi bude "spravodajca" pravidelně své čtenáře seznamovat. Připomenuta je navázaná spolupráce se Sliezskou universitou v Polsku a prezentována je i zajímavá odborná literatura.

Zdali bude nový časopis úspěšný záleží, nejen na jeho redakční radě, ale hlavně na čtenářích a spolupracovnících. Zatím bude vycházet čtyřikrát ročně, a časem se uvidí. Věta: "Rádi prijmeme vaše náměty a hlavne správy a články, o ktoré se chcete podeliť s ostatnými.", by měla aktivovat zájemce.

Časopis lze kontaktovat na e-mailových adresách editorky illasova(zavináč)pobox.sk, nebo šéfredaktorky jschlarmannova(zevináč)ukf.sk . Zájemci z Čech časem budou moci časopis koupit na několika místech v Čechách, budou o tom informováni na itu(zavináč)quick.cz.Autor: Ivan Turnovec | Komentářů: 0 | Okomentovat | odeslat informační mail vytisknout článek

  Internetové obchody obrázek
Náhodný výběr zboží z nabídky internetových obchodů.
  NEROSTY.CZobrázek
kalcit geoda
kalcit geoda
Jbel Ayachi, Maroko

chalcedon,křemen geoda
chalcedon,křemen geoda
Sidi Rahal, Maroko

baryt
baryt
Cavnic, Rumunsko

brochantit,linarit
brochantit,linarit
Goulmina, Maroko

trilobit,flexicalymene
trilobit,flexicalymene
Jbel Tiskaouine, Maroko

zub,otodus obliquus
zub,otodus obliquus
Khouribga, Maroko

mookait,vejce
mookait,vejce

selenit,spirála
selenit,spirála

ametyst,náhrdelník
ametyst,náhrdelník

tyrkys
tyrkys

aragonit,miska
aragonit,miska

cedr,dekorativní svícen
cedr,dekorativní svícen

  RockShop.mineral.czobrázek
fluorit
fluorit
El Hammam, Maroko
grosulár
grosulár
Imilchil, Maroko
pyromorfit
pyromorfit
důl Daoping , Čína
fluorit
fluorit
Koktokay, Čína
mlž, blíže neurčeno
mlž, blíže neurčeno
Sahara, Maroko
mlž, blíže neurčeno
mlž, blíže neurčeno
Sahara, Maroko
  Zdař bůh! obrázek
Přihlaš se / Login

Registrovaní návštěvníci smí vytvářet a spravovat obrazové vlastní galerie fotografií a mohou jim být zasílány informace o nových článcích.

Návštěvní kniha

Ankety

Pár slov o těchto stránkách

MINERAL.CZ je informační server nebo chcete-li "mineralogický portál" věnovaný všem, kteří stejně jako já podlehnuli třpytivé kráse kamenných pokladů matičky Přirody. První verze stránek vznikla na konci roku 1998, od roku 1999 jsou již provozovány na vlastní doméně. Najdete zde rozsáhlé databáze (známé minerály, termíny burz, zajímavé stráky ...), dobře fugující inzerci, diskusní stránky, mírně mrtvý chat, dnes již nekompletní rejstřík článků z časopisu Minerál, originální příspěvky a spoustu dalších informací.

Web byl od počátku koncipován jako prostor, otevřený aktivitám širokého okruhu sběratelů a tomu odpovídá i jeho obsah. Bez Vašich příspěvků budou tyto stránky chudé, pomozte mi s jejich zaplněním (to je apel hlavně na starší a zkušenější sběratele, kteří mají těm začínajícím jistě co říct)! Provozovatelům podobných stránek nabízím umístění jejich stránek do prostoru domény MINERAL.CZ zdarma. Vaše dotazy, připomínky a hlavně příspěvky posílejte na adresu .

Tyto stránky nepatří vydavatelům časopisu Minerál. Kontakt na vydavatele hledejte na této stránce: http://www.casopis-mineral.cz Odkaz je nutno zkopírovat do příkazového řádku prohlížeče.


Provozovatelem těchto stránek je - http://www.drasnar.mineral.cz ©1999- 2018  Jiří Drašnar validated by html validator (based on tidy)