http://www.mineral.cz - nejstarší CZ/SK stránky plné informací o nerostech a minerálech
 Burzy Inzerce Prodej Poradna Články Download Galerie Databáze Muzeum RockShop Nerosty.cz Dětem LogIn Zobrazit hlavní stránku    TOPlist
  Malý atlas nerostů obrázek
minerál:
  MinColl*Studio obrázek

Vývoj SW pro evidenci sbírky je prakticky dokončen.

  Kalendář obrázek
BURZY DNES
Dnes o žádné burze nevím!
Ty ano? Přidej ji!
BURZY - TĚŠME SE!
14.04.Prešov
22.09.Vyber nebo zadej obec
Něco chybí? Pořadatelé nedodali termín.
Víš o nějaké ? Přidej ji !
Všechny burzy (2)
VÝSTAVY
Víš o nějaké ? Přidej ji !
PŘEDNÁŠKY
Víš o nějaké ? Přidej ji !
Kalendář
i pro Vaši stránku
  Z čtenářské galerie obrázek
náhodný obrázek
Drevný opál


Drevný opál -


Kategorie:
Minerály
Galerie:
Slovenské opály
Vystavil:
Vlado3111
  Ikonky pro web obrázek
Chceš mít na své stránce některou naši ikonu?

Mineral.cz - specializovaný server s mnoha informacemi ze světa minerálů.
Muzeum - povídání nejen o minerálech a historii jejich dobývání.
RockShop - specializovaný obchod s minerály z celého světa
Použij tento zdrojovy kód.
  Návštěvnost obrázek
Celkem11133578
Březen127679
Dnes4068
IP:
  Vyhledávání obrázek
Google

www mineral.cz
  Autorská práva obrázek

Tyto stránky jsou autorským dílem ve smyslu autorského zákona. Práva k jednotlivým příspěvkům či obrázkům patří jejich autorům nebo provozovateli tohoto serveru.

Rotující logo serveru.
minera.cz odrážka Granátový šperk britské královny
Vydáno dne 20. 07. 2006 (10237 přečtení)

Britské království má letos důvod k oslavám. Královna Alžběta II. oslavila kulaté narozeniny. Obdržela mnohem více darů, i oficiálních, než obvykle. Při té příležitosti si dovolím připomenout zajímavý dar, který dostala před deseti lety v České republice. Jde o granátový šperk, inspirovaný soupravou Ulriky Levetzow, britské panovnici byl předán u příležitosti její návštěvy města Brna v roce 1996.

Na níže zobrazeném obrázku je předávání soupravy Alžbětě II. v Brně za přítomnosti presidenta republiky Václava Havla a tehdejší primátorky Dagmar Lastovecké.

obrázek Brno 1996

Vlastní souprava je na dalším obrázku. Soupravu tvoří náhrdelník, náramek, brož a náušnice. Vyrobena byla z osmnáctikarátového zlata a českých granátů. Její stručný popis, včetně kresleného návrhu, od nejpovolanějšího, mistra uměleckých řemesel Jiřího Urbana, jejího návrháře i realizátora, je uveden ve sborníku vydaném při příležitosti odborného semináře věnovaného právě českým granátům v roce 1997 muzeem Českého ráje v Turnově (Urban 1997). Středové české granáty jsou vybroušeny do tvaru routy o průměru 6,8 – 7,0 mm. Broušeny byly v dílně Josefa Ježka z Vestce pod Kozákovem. Celkem bylo na soupravu použito 1280 českých granátů.

obrázek dar - šperk

Souprava je skutečně reprezentativním výrobkem turnovské šperkové školy. Zlatnický mistr Jiří Urban je v současné době jedním z nemnoha výtvarníků, kteří se mohou pochlubit svými realizovanými návrhy zaujímajícími významné místo v reprezentaci současné klenotnické výroby v Čechách, k prezentaci jeho prací se ještě někdy vrátíme.

Na tomto místě jen upozorníme, že od letošního roku přibyla k turnovským zlatnickým prodejnám i prodejna zásobovaná šperky pocházejícími z Atelieru Jiřího Urbana.Nalézá se v Sobotecké ulici a provozuje jí manželka mistra Urbana paní Urbanová. Všem návštěvníkům Turnova zajímajícím se o šperky lze návštěvu její prodejny se skromným názvem ZLATNICTVÍ doporučit. Můžete zde totiž koupit unikátní šperky podle Urbanových návrhů.Autor: Ivan Turnovec | Komentářů: 0 | Okomentovat | odeslat informační mail vytisknout článek

  Internetové obchody obrázek
Náhodný výběr zboží z nabídky internetových obchodů.
  NEROSTY.CZobrázek
epidot
epidot
Concession Morgan 3, Peru

apatit,arzenopyrit
apatit,arzenopyrit
Panasqueira, Portugalsko

smithsonit
smithsonit
Touissit, Maroko

brochantit
brochantit
Bou Bekker, Maroko

koprolit
koprolit

trilobit,flexicalymene
trilobit,flexicalymene
Jbel Tiskaouine, Maroko

záhněda,valoun
záhněda,valoun

selenit,oranžový
selenit,oranžový

ametyst,přívěšek
ametyst,přívěšek

opál
opál

achát,podložky pod sklenice
achát,podložky pod sklenice

selenit,svícen
selenit,svícen

  RockShop.mineral.czobrázek
siderit
siderit
Gourama, Maroko
chalkopyrit
chalkopyrit
Banská Štiavnica, Slovensko
achát
achát
Minas Gerais, Brazílie
ametyst
ametyst
Vysoký Atlas, Maroko
mlž, blíže neurčeno
mlž, blíže neurčeno
Sahara, Maroko
mlž, blíže neurčeno
mlž, blíže neurčeno
Sahara, Maroko
  Zdař bůh! obrázek
Přihlaš se / Login

Registrovaní návštěvníci smí vytvářet a spravovat obrazové vlastní galerie fotografií a mohou jim být zasílány informace o nových článcích.

Návštěvní kniha

Ankety

Pár slov o těchto stránkách

MINERAL.CZ je informační server nebo chcete-li "mineralogický portál" věnovaný všem, kteří stejně jako já podlehnuli třpytivé kráse kamenných pokladů matičky Přirody. První verze stránek vznikla na konci roku 1998, od roku 1999 jsou již provozovány na vlastní doméně. Najdete zde rozsáhlé databáze (známé minerály, termíny burz, zajímavé stráky ...), dobře fugující inzerci, diskusní stránky, mírně mrtvý chat, dnes již nekompletní rejstřík článků z časopisu Minerál, originální příspěvky a spoustu dalších informací.

Web byl od počátku koncipován jako prostor, otevřený aktivitám širokého okruhu sběratelů a tomu odpovídá i jeho obsah. Bez Vašich příspěvků budou tyto stránky chudé, pomozte mi s jejich zaplněním (to je apel hlavně na starší a zkušenější sběratele, kteří mají těm začínajícím jistě co říct)! Provozovatelům podobných stránek nabízím umístění jejich stránek do prostoru domény MINERAL.CZ zdarma. Vaše dotazy, připomínky a hlavně příspěvky posílejte na adresu .

Tyto stránky nepatří vydavatelům časopisu Minerál. Kontakt na vydavatele hledejte na této stránce: http://www.casopis-mineral.cz Odkaz je nutno zkopírovat do příkazového řádku prohlížeče.


Provozovatelem těchto stránek je - http://www.drasnar.mineral.cz ©1999- 2018  Jiří Drašnar validated by html validator (based on tidy)