http://www.mineral.cz - nejstarší CZ/SK stránky plné informací o nerostech a minerálech
 Burzy Inzerce Prodej Poradna Články Download Galerie Databáze Muzeum RockShop Nerosty.cz Dětem LogIn Zobrazit hlavní stránku    TOPlist
  Malý atlas nerostů obrázek
minerál:
  MinColl*Studio obrázek

Vývoj SW pro evidenci sbírky je prakticky dokončen.

  Kalendář obrázek
BURZY DNES
Dnes o žádné burze nevím!
Ty ano? Přidej ji!
BURZY - TĚŠME SE!
14.04.Prešov
22.09.Vyber nebo zadej obec
Něco chybí? Pořadatelé nedodali termín.
Víš o nějaké ? Přidej ji !
Všechny burzy (2)
VÝSTAVY
Víš o nějaké ? Přidej ji !
PŘEDNÁŠKY
Víš o nějaké ? Přidej ji !
Kalendář
i pro Vaši stránku
  Z čtenářské galerie obrázek
náhodný obrázek
Zlato


Zlato -


Kategorie:
Minerály
Galerie:
Z mojej zbierky
Vystavil:
Bimbo
  Ikonky pro web obrázek
Chceš mít na své stránce některou naši ikonu?

Mineral.cz - specializovaný server s mnoha informacemi ze světa minerálů.
Muzeum - povídání nejen o minerálech a historii jejich dobývání.
RockShop - specializovaný obchod s minerály z celého světa
Použij tento zdrojovy kód.
  Návštěvnost obrázek
Celkem11133451
Březen127552
Dnes3941
IP:
  Vyhledávání obrázek
Google

www mineral.cz
  Autorská práva obrázek

Tyto stránky jsou autorským dílem ve smyslu autorského zákona. Práva k jednotlivým příspěvkům či obrázkům patří jejich autorům nebo provozovateli tohoto serveru.

Rotující logo serveru.
minera.cz odrážka Hodnocení 39. mezinárodní burzy v Příbrami
Vydáno dne 09. 05. 2007 (7920 přečtení)

Burza se uskutečnila v sobotu 21. dubna a oficiální název zní: „Mezinárodní setkání přátel nerostů, kamenů, šperků a fosílií“. Jako již tradičně akce probíhala v prostorách Domu kultury od 7.00 do14.00 hod (pro veřejnost od 9.00 hod). Burza je obvykle pořádána dvakrát do roka, zpravidla v dubnu a v září.

Hlavní výstavní prostory jsou v prvním patře a to: hlavní sál, malý sál a vestibul. Další stolky jsou pak ve druhém poschodí na galerii. Nevýhodou je, že vystavovaný materiál je třeba vynášet po schodech od parkoviště do budovy a pak do prvního, případně druhého patra. Výtah k dispozici není. Výstavní místnosti jsou prostorné většinou s dostatkem venkovního světla a výstavní plochy přehledně označené. Vystavovatelé navíc od organizátorů s předstihem poštou obdrží „umístěnku“ ke svým výstavním plochám. Návštěvníci výstavy mohou parkovat hned před Domem kultury (toto parkoviště však už bývá před 8 hodinou obsazeno) nebo o sto metrů dále na parkovišti u silnice. Co se týče cen výstavních ploch patří příbramská burza k těm příznivějším – 1 stolek cca 100 Kč. V poschodí, kde se koná burza, je i občerstvení a toalety

Burza patří mezi tradiční a „zaběhlé“, přesto by neuškodilo burzu více zviditelnit a přilákat nové návštěvníky (například umístit poutače ve městě a na příjezdových komunikacích), vždyť co do počtu vystavovatelů patří burza k největším u nás. Příbramské burzy se účastní více jak 100 vystavovatelů (a to i zahraničních) a přichází cca 1000 návštěvníků. Na poslední výstavě však vlivem pěkného počasí byla účast poněkud menší.

Z vystavovaných materiálů převládaly minerály. Bohužel i zde je patrný trend rozšiřování ploch se „šmuky“, i když není tak výrazný jako na jiných burzách. Dá se říct, že na příbramské burze je stále ještě velký podíl amatérských sběratelů, což je velmi pozitivní. Co potěší méně je fakt, že k vidění (a koupi) nebylo mnoho kvalitních vzorků a z hlediska sběratelské hodnoty předváděných minerálů byla burza v Příbrami spíše průměrná. Na druhou stranu si však musíme uvědomit, že možnost získání vzorků z klasických mineralogických lokalit v Příbrami a okolí je v současnosti omezená. A tak se na burzy dostávají vzorky „ze zásob“ z období těžby a nebo vzorky získané z haldového materiálu opuštěných dolů.

Co tedy bylo na příbramské burze z kamení k vidění? Ze zahraničních lokalit zde bylo několik pěkných vzorků z Číny (scheelity, fluority, inesity), pár kvalitních betechtinitů z Džezkazganu, několik zajímavých vzorků rudních minerálů z Dalněgorska (pyrhotin, bornit). Za zmínku stojí také pěkná ukázka anapaitu z Kerče a také hezké krystalované dravity z Austrálie. Nabízeny byly také ametystové geody z Brazílie za bezkonkurenčně nízké ceny (patrně výprodej). Z českých a moravských lokalit byly vystavovány například pěkné záhnědy a skoryly z „Vysočiny“ a především několik hodnotných ukázek dyskrazitu a ryzího stříbra z uranového ložiska z Příbrami. Tyto kvalitní ukázky z uranových dolů se však cenově pohybovaly v řádech desetitisíců korun a lepší už to patrně nebude. Z ostatních kamenů byly vidět například vzorky sekundárních i primárních rudních minerálů („haldové kvality“) z příbramských hald. Celkem pěkné byly i vzorky prehnitu z Markovic

Závěrem můžeme říct, že příbramská burza rozhodně stojí za návštěvu a to jak pro sběratele, tak i pro nesběratele.

   
&nbst;Kvalita vystavovaných vzorků:  ****-
 Organizace/propagace:  ****-
 Návštěvnost:  ****-
 Podíl minerály/šmuky:  ****-
 Prostory a dostupnost:  ****-Autor: Václav Zemek | Komentářů: 1 | Okomentovat | odeslat informační mail vytisknout článek

  Internetové obchody obrázek
Náhodný výběr zboží z nabídky internetových obchodů.
  NEROSTY.CZobrázek
vanadinit
vanadinit
Mibladen, Maroko

dyskrazit,allargentum
dyskrazit,allargentum
důl Bouismas, Maroko

achát
achát
Iraí, Alto Uruguai, Brazílie

smaragd,beryl
smaragd,beryl
důl Carnaiba, Brazílie

amonit
amonit
Nzala, Maroko

amonit,perisphinctes sp.
amonit,perisphinctes sp.
Tulear, Madagaskar

malachit,podstavec pod kouli
malachit,podstavec pod kouli

sodalit,koule
sodalit,koule

hiddenit
hiddenit

dalmatinit,hexaedron
dalmatinit,hexaedron

aragonit,hranatý talířek
aragonit,hranatý talířek

mramor s fosíliemi,svícen
mramor s fosíliemi,svícen

  RockShop.mineral.czobrázek
vanadinit
vanadinit
Mibladen, Maroko
topaz
topaz
Volyně, Ukrajina
andradit
andradit
Imilchil, Maroko
vanadinit
vanadinit
Mibladen, Maroko
mlž, blíže neurčeno
mlž, blíže neurčeno
Sahara, Maroko
mlž, blíže neurčeno
mlž, blíže neurčeno
Sahara, Maroko
  Zdař bůh! obrázek
Přihlaš se / Login

Registrovaní návštěvníci smí vytvářet a spravovat obrazové vlastní galerie fotografií a mohou jim být zasílány informace o nových článcích.

Návštěvní kniha

Ankety

Pár slov o těchto stránkách

MINERAL.CZ je informační server nebo chcete-li "mineralogický portál" věnovaný všem, kteří stejně jako já podlehnuli třpytivé kráse kamenných pokladů matičky Přirody. První verze stránek vznikla na konci roku 1998, od roku 1999 jsou již provozovány na vlastní doméně. Najdete zde rozsáhlé databáze (známé minerály, termíny burz, zajímavé stráky ...), dobře fugující inzerci, diskusní stránky, mírně mrtvý chat, dnes již nekompletní rejstřík článků z časopisu Minerál, originální příspěvky a spoustu dalších informací.

Web byl od počátku koncipován jako prostor, otevřený aktivitám širokého okruhu sběratelů a tomu odpovídá i jeho obsah. Bez Vašich příspěvků budou tyto stránky chudé, pomozte mi s jejich zaplněním (to je apel hlavně na starší a zkušenější sběratele, kteří mají těm začínajícím jistě co říct)! Provozovatelům podobných stránek nabízím umístění jejich stránek do prostoru domény MINERAL.CZ zdarma. Vaše dotazy, připomínky a hlavně příspěvky posílejte na adresu .

Tyto stránky nepatří vydavatelům časopisu Minerál. Kontakt na vydavatele hledejte na této stránce: http://www.casopis-mineral.cz Odkaz je nutno zkopírovat do příkazového řádku prohlížeče.


Provozovatelem těchto stránek je - http://www.drasnar.mineral.cz ©1999- 2018  Jiří Drašnar validated by html validator (based on tidy)