http://www.mineral.cz - nejstarší CZ/SK stránky plné informací o nerostech a minerálech
 Burzy Inzerce Prodej Poradna Články Download Galerie Databáze Muzeum RockShop Nerosty.cz Dětem LogIn Zobrazit hlavní stránku    TOPlist
  Malý atlas nerostů obrázek
minerál:
  MinColl*Studio obrázek

Vývoj SW pro evidenci sbírky je prakticky dokončen.

  Kalendář obrázek
BURZY DNES
Dnes o žádné burze nevím!
Ty ano? Přidej ji!
BURZY - TĚŠME SE!
14.04.Prešov
22.09.Vyber nebo zadej obec
Něco chybí? Pořadatelé nedodali termín.
Víš o nějaké ? Přidej ji !
Všechny burzy (2)
VÝSTAVY
Víš o nějaké ? Přidej ji !
PŘEDNÁŠKY
Víš o nějaké ? Přidej ji !
Kalendář
i pro Vaši stránku
  Z čtenářské galerie obrázek
náhodný obrázek
Limonit


Limonit -


Kategorie:
Minerály
Galerie:
Niečo z mojej zbierky
Vystavil:
JakubBB
  Ikonky pro web obrázek
Chceš mít na své stránce některou naši ikonu?

Mineral.cz - specializovaný server s mnoha informacemi ze světa minerálů.
Muzeum - povídání nejen o minerálech a historii jejich dobývání.
RockShop - specializovaný obchod s minerály z celého světa
Použij tento zdrojovy kód.
  Návštěvnost obrázek
Celkem11133634
Březen127735
Dnes4124
IP:
  Vyhledávání obrázek
Google

www mineral.cz
  Autorská práva obrázek

Tyto stránky jsou autorským dílem ve smyslu autorského zákona. Práva k jednotlivým příspěvkům či obrázkům patří jejich autorům nebo provozovateli tohoto serveru.

Rotující logo serveru.
minera.cz odrážka Hodnocení Mezinárodní prodejní výstavy minerálů, fosilií, šperků a přírodnin v Kongresovém centru Brno-Výstaviště
Vydáno dne 17. 12. 2006 (7427 přečtení)

Burza se uskutečnila v sobotu 25. listopadu. Pro veřejnost bylo otevřeno od 9:00 do 16"00 hod. Jednalo se v pořadí už o 17 akci (burza je pořádána dvakrát do roka) za účasti asi šedesáti vystavovatelů z ČR, ale i ze Slovenska, Polska a Maďarska. Hlavním organizátorem je paní Oldřiška Mačalíková ze společnosti Kongresové centrum Brno a.s.

Jak již název pořádající společnosti napovídá burza se koná v budově Kongresového centra (2 poschodí) na Výstavišti Brno. Výstavní prostory jsou pěkné a prostorné. K dispozici pro vystavovatele je nákladní výtah a několik vozíků (zde by stálo za úvahu zvýšení jejich počtů). Vedle budovy se nalézá i prostorné parkoviště. Výstavní materiál se nechá složit u vchodu do budovy na vozík a výtahem (k dispozici jsou dva) odtransportovat do poschodí až k výstavním plochám. V tomto směru patří brněnská burza k nejlépe zařízeným. Pokud je na výstavišti ještě jiná akce, platí se parkovné (letos na jaře to bylo 150 Kč/den na podzim zdarma). Co se týče cen výstavních ploch patří brněnská burza k těm dražším (1 plocha 0,6m2/280 Kč bez DPH). Na druhou stranu je však třeba podotknout, že vystavovatelé za to dostávají kvalitní servis a organizátoři se jim snaží vyjít maximálně vstříc. Na stejném poschodí, kde se koná burza, je i občerstvení a toalety. Burza je dobře propagovaná a za dobu konání se již zažila, což se odráží na velmi slušné návštěvnosti. Letos přišlo více jak 1000 návštěvníků (na jarní burze cca 1500). Místo konání je pro návštěvníky dobře dostupné jak osobním vozem tak MHD(hned vedle vchodu se nalézá zastávka).

Z vystavovaných materiálů převládaly „šmuky“ nad minerály (asi v poměru 60:40). Kvalita vystavovaných nerostů pak byla spíše průměrná. K vidění bylo několik slušných ukázek z Číny, Maroka a Rumunska, jako i na jiných burzách u nás, takže to nebudu více rozebírat. Téměř novinkou (zaznamenal jsem je už na podzimní burze v Tišnově) byly ukázky jehlicovitých milleritů z dolu Staříč u Ostravy. Některé z nabízených vzorků byly vskutku kvalitní, srovnatelné se staršími vzorky z Kladna. „Kvalitní“ale byly i ceny (slušnější ukázky od 2000,- Kč). Je-li to málo nebo hodně nechám na posouzení čtenářům. Nemilým překvapením pro sběratele je téměř absence kvalitních ukázek z pegmatitových lokalit Českomoravské vysočiny.

Brněnská burza v Kongresovém centru je zdařmlou akcí v hezkých prostorách s dobrou organizací a s nadprůměrnou návštěvností. Co trochu zamrzí je menší účast sběratelů minerálů. Můžeme jen doufat, že v budoucnu se toto snad jediné negativum brněnské burzy změní k lepšímu.

Kvalita vystavovaných vzorků: ***--
Organizace/propagace: *****
Návštěvnost: ****-
Počet vystavovatelů: ****-
Podíl minerály/šmuky: **---
Prostory a dostupnost: *****


Václav Zemek, DomašínAutor: Václav Zemek | Komentářů: 3 | Okomentovat | odeslat informační mail vytisknout článek

  Internetové obchody obrázek
Náhodný výběr zboží z nabídky internetových obchodů.
  NEROSTY.CZobrázek
limonit
limonit
Rudňany, Slovensko

arzenopyrit,kalcit
arzenopyrit,kalcit
důl Stari Trg, Kosovo

erytrín
erytrín
Bou Azzer, Maroko

dyskrazit,allargentum
dyskrazit,allargentum
důl Bouismas, Maroko

zub,otodus obliquus
zub,otodus obliquus
Khouribga, Maroko

amonit,mammites nodosoides
amonit,mammites nodosoides
Jbel Timetrout, Maroko

jaspis,oceán
jaspis,oceán

avanturín,zelený
avanturín,zelený

achát
achát

cedr,šperkovnička
cedr,šperkovnička

elbait,lepidolit
elbait,lepidolit
Minas Gerais, Brazílie

mramor,miska
mramor,miska

  RockShop.mineral.czobrázek
křišťál
křišťál
Rissani, Maroko
heulandit
heulandit
Imilchil, Maroko
heulandit
heulandit
Imilchil, Maroko
arzenopyrit
arzenopyrit
Yaogangxian, Čína
mlž, blíže neurčeno
mlž, blíže neurčeno
Sahara, Maroko
mlž, blíže neurčeno
mlž, blíže neurčeno
Sahara, Maroko
  Zdař bůh! obrázek
Přihlaš se / Login

Registrovaní návštěvníci smí vytvářet a spravovat obrazové vlastní galerie fotografií a mohou jim být zasílány informace o nových článcích.

Návštěvní kniha

Ankety

Pár slov o těchto stránkách

MINERAL.CZ je informační server nebo chcete-li "mineralogický portál" věnovaný všem, kteří stejně jako já podlehnuli třpytivé kráse kamenných pokladů matičky Přirody. První verze stránek vznikla na konci roku 1998, od roku 1999 jsou již provozovány na vlastní doméně. Najdete zde rozsáhlé databáze (známé minerály, termíny burz, zajímavé stráky ...), dobře fugující inzerci, diskusní stránky, mírně mrtvý chat, dnes již nekompletní rejstřík článků z časopisu Minerál, originální příspěvky a spoustu dalších informací.

Web byl od počátku koncipován jako prostor, otevřený aktivitám širokého okruhu sběratelů a tomu odpovídá i jeho obsah. Bez Vašich příspěvků budou tyto stránky chudé, pomozte mi s jejich zaplněním (to je apel hlavně na starší a zkušenější sběratele, kteří mají těm začínajícím jistě co říct)! Provozovatelům podobných stránek nabízím umístění jejich stránek do prostoru domény MINERAL.CZ zdarma. Vaše dotazy, připomínky a hlavně příspěvky posílejte na adresu .

Tyto stránky nepatří vydavatelům časopisu Minerál. Kontakt na vydavatele hledejte na této stránce: http://www.casopis-mineral.cz Odkaz je nutno zkopírovat do příkazového řádku prohlížeče.


Provozovatelem těchto stránek je - http://www.drasnar.mineral.cz ©1999- 2018  Jiří Drašnar validated by html validator (based on tidy)