http://www.mineral.cz - nejstarší CZ/SK stránky plné informací o nerostech a minerálech
 Burzy Inzerce Prodej Poradna Články Download Galerie Databáze Muzeum RockShop Nerosty.cz Dětem LogIn Zobrazit hlavní stránku    TOPlist
  Malý atlas nerostů obrázek
minerál:
  MinColl*Studio obrázek

Vývoj SW pro evidenci sbírky je prakticky dokončen.

  Kalendář obrázek
BURZY DNES
Dnes o žádné burze nevím!
Ty ano? Přidej ji!
BURZY - TĚŠME SE!
14.04.Prešov
22.09.Vyber nebo zadej obec
Něco chybí? Pořadatelé nedodali termín.
Víš o nějaké ? Přidej ji !
Všechny burzy (2)
VÝSTAVY
Víš o nějaké ? Přidej ji !
PŘEDNÁŠKY
Víš o nějaké ? Přidej ji !
Kalendář
i pro Vaši stránku
  Z čtenářské galerie obrázek
náhodný obrázek
Trio


Trio -


Kategorie:
Minerály
Galerie:
Pár vzorků
Vystavil:
PEPIK
  Ikonky pro web obrázek
Chceš mít na své stránce některou naši ikonu?

Mineral.cz - specializovaný server s mnoha informacemi ze světa minerálů.
Muzeum - povídání nejen o minerálech a historii jejich dobývání.
RockShop - specializovaný obchod s minerály z celého světa
Použij tento zdrojovy kód.
  Návštěvnost obrázek
Celkem11133497
Březen127598
Dnes3987
IP:
  Vyhledávání obrázek
Google

www mineral.cz
  Autorská práva obrázek

Tyto stránky jsou autorským dílem ve smyslu autorského zákona. Práva k jednotlivým příspěvkům či obrázkům patří jejich autorům nebo provozovateli tohoto serveru.

Rotující logo serveru.
minera.cz odrážka Hodnocením k pražské amatérské burze 2006
Vydáno dne 24. 02. 2006 (6347 přečtení)

V sobotu 28. ledna se v Praze uskutečnil 3.ročník „amatérské burzy minerálů“. Výstava probíhala, jako i v minulých letech, v prostorách ZŠ Brigádníků ve stejnojmenné ulici (Praha 10). Organizátory akce jsou PhDr.Michal Glykner a Mineralogická sekce Společnosti Národního muzea. Výstava byla pro veřejnost zahájena v 9.00 hod (od 7.30 instalace) a ukončena byla odpoledne ve 14.00 hod.

Burza je pojata jako akce pro sběratele a obdivovatele minerálů nikoli prezentace velkých firem a výrobců šperků. Na rozdíl od ostatních mineralogických burz v Čechách a na Moravě jsou zde k vidění (a ke koupi a k výměně) pouze minerály v surovém stavu, případně vyleštěné acháty. Zcela byly vyloučeny různé šperky, sypané písky, magické sošky, léčivé amulety, cinkátka a podobné zboží, což lze brát z pohledu sběratelů nerostů jako pozitivní fakt. Toto se částečně odrazilo na počtu vystavovatelů na prvních ročnících této burzy. V letošním roce se však zúčastnilo více než 40. vystavovatelů, kteří zaplnili čtyři školní třídy. Zde je třeba připomenout, že maximální plocha na jednoho vystavovatele činí dvě školní lavice při poplatku: jedna lavice = 50 Kč. Toto omezení má za účel nastavit rovné podmínky všem vystavovatelům a dává šanci i drobným sběratelům, pro které je účast na velkých akcích, vzhledem k rostoucím cenám za výstavní místo, finančně neúnosná. Třídy jsou dostatečně osvětleny velkými okny a zářivkami u stropu. Žádné další individuální osvětlení není povoleno. Burza byla poměrně dobře propagovaná v místních sdělovacích prostředcích, na plakátech, popřípadě na internetu. Účelné byly i směrovky v sousedních ulicích a u zastávek MHD. Také už se začíná „zažívat“, takže letos přišlo cca 300 návštěvníků, mezi nimiž byli například i známý mineralog Doc. RNDr. Jan H. Bernard CSc., nebo Prom.geol. Petra Burdová a RNDr. Milan Fišera z mineralogicko-petrogického oddělení Národního muzea. Cena vstupenky pro návštěvníky činila 20, respektive 15 Kč.

Kvalita vystavovaných vzorků byla většinou průměrná a převažovaly minerály z Čech a Moravy. Tomu odpovídaly i ceny a nebyl problém pořídit pěkné vzorky do 50 Kč. Cennějších ukázek nebylo mnoho, ale i zde lze proti minulým ročníkům pozorovat zlepšení. Za zmínku stojí zajímavé ukázky nerostů z Maroka, především krystalované vanadinity, baryty a wulfenity z lokality Mibláden, dále vzorky Ag-minerálů z dolu Imiter, nerosty z dolu Bou Azzer: skutterudity, erytriny a pěkně růžové Co- kalcity, bohaté vzorky linaritu z lokality Goulmina nebo pěkné křemenné geody z Vysokého atlasu. Zajímavá byla rovněž vystavovaná kolekce minerálů z pegmatitových lokalit z Norwka. Byly zde mimo jiné: gadolinit, allanit nebo niobit. Na výstavě vzbudil pozornost rovněž pěkný achát z Doubravic. Také bylo k vidění několik hodnotných vzorků z našich klasických lokalit skutterudity a argentiny z Měděnce, hezké prehnity z Markovic, granáty a magnetity z Jeseníků nebo zeolity z Krušných hor. Mimořádně hodnotná byla ukázka johanitu z Jáchymova, srovnatelná se vzorkem v expozici Národního muzea.

Mineralogická burza v ZŠ Brigádníků patří ke zdařilým akcím, které stojí za návštěvu a nezbývá než popřát organizátorům, aby i do budoucna udrželi „sběratelský charakter“ této burzy, který ji dělá výjimečnou.

Kvalita vystavovaných minerálů:***--
Organizace:*****
Návštěvnost:***--
Počet vystavovatelů:***--
Podíl minerály/šmuky:*****
Prostory a dostupnost:****-

Ing. Václav Zemek, DomašínAutor: Václav Zemek | Komentářů: 1 | Okomentovat | odeslat informační mail vytisknout článek

  Internetové obchody obrázek
Náhodný výběr zboží z nabídky internetových obchodů.
  NEROSTY.CZobrázek
lepidolit
lepidolit
Minas Gerais, Brazílie

rubelit,lepidolit
rubelit,lepidolit
důl Muiane, Mosambik

topaz
topaz
Volodarsk-Volynskij, Ukrajina

achát
achát
Salto do Jacuí, Brazílie

zub,otodus obliquus
zub,otodus obliquus

ryba,knightia eocaena
ryba,knightia eocaena
Kemmerer, Spojené státy americké

ametyst,stromeček štěstí
ametyst,stromeček štěstí

karneol,stromeček štěstí
karneol,stromeček štěstí

růženín,vrtaný kámen
růženín,vrtaný kámen

mastek,šperkovnice
mastek,šperkovnice

mramor s fosíliemi,oválný talíř
mramor s fosíliemi,oválný talíř

vápenec s fosíliemi,hranatý talířek
vápenec s fosíliemi,hranatý talířek

  RockShop.mineral.czobrázek
chalkopyrit
chalkopyrit
Banská Štiavnica, Slovensko
azurit,malachit
azurit,malachit
Aouli, Maroko
vanadinit
vanadinit
Mibladen, Maroko
heulandit
heulandit
Imilchil, Maroko
mlž, blíže neurčeno
mlž, blíže neurčeno
Sahara, Maroko
mlž, blíže neurčeno
mlž, blíže neurčeno
Sahara, Maroko
  Zdař bůh! obrázek
Přihlaš se / Login

Registrovaní návštěvníci smí vytvářet a spravovat obrazové vlastní galerie fotografií a mohou jim být zasílány informace o nových článcích.

Návštěvní kniha

Ankety

Pár slov o těchto stránkách

MINERAL.CZ je informační server nebo chcete-li "mineralogický portál" věnovaný všem, kteří stejně jako já podlehnuli třpytivé kráse kamenných pokladů matičky Přirody. První verze stránek vznikla na konci roku 1998, od roku 1999 jsou již provozovány na vlastní doméně. Najdete zde rozsáhlé databáze (známé minerály, termíny burz, zajímavé stráky ...), dobře fugující inzerci, diskusní stránky, mírně mrtvý chat, dnes již nekompletní rejstřík článků z časopisu Minerál, originální příspěvky a spoustu dalších informací.

Web byl od počátku koncipován jako prostor, otevřený aktivitám širokého okruhu sběratelů a tomu odpovídá i jeho obsah. Bez Vašich příspěvků budou tyto stránky chudé, pomozte mi s jejich zaplněním (to je apel hlavně na starší a zkušenější sběratele, kteří mají těm začínajícím jistě co říct)! Provozovatelům podobných stránek nabízím umístění jejich stránek do prostoru domény MINERAL.CZ zdarma. Vaše dotazy, připomínky a hlavně příspěvky posílejte na adresu .

Tyto stránky nepatří vydavatelům časopisu Minerál. Kontakt na vydavatele hledejte na této stránce: http://www.casopis-mineral.cz Odkaz je nutno zkopírovat do příkazového řádku prohlížeče.


Provozovatelem těchto stránek je - http://www.drasnar.mineral.cz ©1999- 2018  Jiří Drašnar validated by html validator (based on tidy)