http://www.mineral.cz - nejstarší CZ/SK stránky plné informací o nerostech a minerálech
 Burzy Inzerce Prodej Poradna Články Download Galerie Databáze Muzeum RockShop Nerosty.cz Dětem LogIn Zobrazit hlavní stránku    TOPlist
  Malý atlas nerostů obrázek
minerál:
  MinColl*Studio obrázek

Vývoj SW pro evidenci sbírky je prakticky dokončen.

  Kalendář obrázek
BURZY DNES
Dnes o žádné burze nevím!
Ty ano? Přidej ji!
BURZY - TĚŠME SE!
14.04.Prešov
22.09.Vyber nebo zadej obec
Něco chybí? Pořadatelé nedodali termín.
Víš o nějaké ? Přidej ji !
Všechny burzy (2)
VÝSTAVY
Víš o nějaké ? Přidej ji !
PŘEDNÁŠKY
Víš o nějaké ? Přidej ji !
Kalendář
i pro Vaši stránku
  Z čtenářské galerie obrázek
náhodný obrázek
Špania Dolina


Špania Dolina -


Kategorie:
Minerály
Galerie:
moje šutre
Vystavil:
Vlado311ip
  Ikonky pro web obrázek
Chceš mít na své stránce některou naši ikonu?

Mineral.cz - specializovaný server s mnoha informacemi ze světa minerálů.
Muzeum - povídání nejen o minerálech a historii jejich dobývání.
RockShop - specializovaný obchod s minerály z celého světa
Použij tento zdrojovy kód.
  Návštěvnost obrázek
Celkem11133466
Březen127567
Dnes3956
IP:
  Vyhledávání obrázek
Google

www mineral.cz
  Autorská práva obrázek

Tyto stránky jsou autorským dílem ve smyslu autorského zákona. Práva k jednotlivým příspěvkům či obrázkům patří jejich autorům nebo provozovateli tohoto serveru.

Rotující logo serveru.
minera.cz odrážka Jak mi hajzlík hacknul server
Vydáno dne 02. 01. 2007 (5642 přečtení)

30.12.2006 napadl dosud neidentifikovaný hajzlík redakční systém, který zajišťuje zobrazování těchto stránek. Přišel jsem na to krátce po poledni 31.12.2006.

Hned po tomto zjištění jsem se podíval na naposledy změněné soubory v adresářové struktuře webu. Nalezl jsem jich hned několik. Byly to soubory index.php, upl.php, log.txt, hacked.gif a obrtester.png. K některým z nich jsem se, jako autor nebo spoluautor většiny souborů tohoto webu, neznal.

Podle časů vytvoření těchto souborů jsem prostudoval systemové logy. Na stopu útočníka mě přivedl log od webového serveru. Zde jsem nalezl mj. následující záznam:

87.236.197.182 - - [30/Dec/2006:20:58:11 +0100] "POST /upl.php HTTP/1.1" 200 155

To byla celkem jasná stopa a tak jsem začal pátrat dál. Z logu webového serveru jsem získal celý záznam http komunikace. Z toho bylo jasné, že k nabourání webu bylo použito nějaké chyby v kódu skriptu zobrazovac.php, který je volitelným doplnkem k použitému redakčnímu systému phprs.

Nebudu na tomto místě detaině popisovat jakým způsobem bylo napadení provedeno. Nicméně, výsledkem několika jednoduchých kroků bylo získání seznamu uživatelů a jejich zakódovaných hesel, náhrada jednoho z hesel vlastním, nahrání všeh uvedených souborů a opětovné nastavení hesla u použitého účtu. Jak jednoduché.

Po zjištění škod, příčiny jejich vzniku, opravy skriptu zobraz.php a obnovení souborů ze zálohy jsem se pustil po hajzlíkově stopě. Zanechal jich totiž opravdu velké množství.

Kromě IP adresy, pod kterou byl identifikován v logu serveru mineral.cz mi při pokusu o napadení stránek rockshopu zanechal i další informace, mj. i jeho emailovou adresu, která kupodivu na seznamu opravdu existovala

prooyam@seznam.cz


a také adresu serveru, ze kterého byl podsunuk do skriptu zobraz.php škodlivý kód

http://bbf.wu.cz/hack.txt

Souběžně jsem se tedy obrátil na provozovatele freehostingu zmíněného serveru a na internetového poskytovatele, který má ve své správě adresní prostor s konkrétní IP adresou - 87.236.197.182. Velkým překvapením pro mě byla takřka okamžitá reakce všech, na které jsem se obrátil.

Provozovatel hostingového serveru wu.cz, firma InternetCentrum okamžitě zablokovala provoz pirátova webu.

O IP adrese jsem se po několika jednoduchých dotazech do DNS

$ host 87.236.197.182 182.197.236.87.in-addr.arpa domain name pointer ch1.cproxy.cz

dozvěděl to, že patří provozovateli veřejného proxy serveru, který mj. slouží k zakrytí pravé adresy pachatele. Od provozovatele tohoto serveru jsem získal informaci o IP adrese, která se skrývala v danou chvíli za adresou jeho proxy serveru a která patří jednomu z mobilních operátorů. Je přidělována zákazníkům, kteří se připojují na internet mobilním telefonem nebo nějakým mobilním modemem. Dohledání příslušného zařízení (a tedy i člověka), které má tuto adresu přidělenou buď na pevno a nebo je mu přidělována nějakým DHCP serverem je již jen jednoduchou administrativní záležitostí.

Informací mám tedy dost, čekám ještě na vyjádření telefonní společnosti a pak podám na polici ČR trestní oznámení na mého známého - neznámého pachatele. A dá-li šutráckej pambíček, hajzlík si uvědomí, že jeho počínání není nepostižitelné a on sám není nadpřirozeně geniálním nadčlověkem ale naopak, nadpřirozeným idiotem.

Tedy ne průjem, ale opravdu pěkná sračka ... nebo spíš sráč!Autor: Jiří Drašnar | Komentářů: 12 | Okomentovat | odeslat informační mail vytisknout článek

  Internetové obchody obrázek
Náhodný výběr zboží z nabídky internetových obchodů.
  NEROSTY.CZobrázek
galenit,sfalerit
galenit,sfalerit
důl Krushev, Bulharsko

rubín,korund
rubín,korund
Mysore District, Indie

vanadinit
vanadinit
Mibladen, Maroko

brochantit
brochantit
Goulmina, Maroko

amonit,phylloceras sp.
amonit,phylloceras sp.
provincie Mahajanga, Madagaskar

zub,otodus obliquus
zub,otodus obliquus
Khouribga, Maroko

achát
achát
Iraí, Alto Uruguai, Brazílie

ryba,kalcit
ryba,kalcit

topaz,přívěsek
topaz,přívěsek

růženín,náramek
růženín,náramek

ortoceras,deska
ortoceras,deska

aragonit,lampa
aragonit,lampa

  RockShop.mineral.czobrázek
fluorit
fluorit
Koktokay, Čína
grosulár
grosulár
Imilchil, Maroko
achát
achát
Minas Gerais, Brazílie
eudyalit
eudyalit
Kola, Rusko
mlž, blíže neurčeno
mlž, blíže neurčeno
Sahara, Maroko
mlž, blíže neurčeno
mlž, blíže neurčeno
Sahara, Maroko
  Zdař bůh! obrázek
Přihlaš se / Login

Registrovaní návštěvníci smí vytvářet a spravovat obrazové vlastní galerie fotografií a mohou jim být zasílány informace o nových článcích.

Návštěvní kniha

Ankety

Pár slov o těchto stránkách

MINERAL.CZ je informační server nebo chcete-li "mineralogický portál" věnovaný všem, kteří stejně jako já podlehnuli třpytivé kráse kamenných pokladů matičky Přirody. První verze stránek vznikla na konci roku 1998, od roku 1999 jsou již provozovány na vlastní doméně. Najdete zde rozsáhlé databáze (známé minerály, termíny burz, zajímavé stráky ...), dobře fugující inzerci, diskusní stránky, mírně mrtvý chat, dnes již nekompletní rejstřík článků z časopisu Minerál, originální příspěvky a spoustu dalších informací.

Web byl od počátku koncipován jako prostor, otevřený aktivitám širokého okruhu sběratelů a tomu odpovídá i jeho obsah. Bez Vašich příspěvků budou tyto stránky chudé, pomozte mi s jejich zaplněním (to je apel hlavně na starší a zkušenější sběratele, kteří mají těm začínajícím jistě co říct)! Provozovatelům podobných stránek nabízím umístění jejich stránek do prostoru domény MINERAL.CZ zdarma. Vaše dotazy, připomínky a hlavně příspěvky posílejte na adresu .

Tyto stránky nepatří vydavatelům časopisu Minerál. Kontakt na vydavatele hledejte na této stránce: http://www.casopis-mineral.cz Odkaz je nutno zkopírovat do příkazového řádku prohlížeče.


Provozovatelem těchto stránek je - http://www.drasnar.mineral.cz ©1999- 2018  Jiří Drašnar validated by html validator (based on tidy)