http://www.mineral.cz - nejstarší CZ/SK stránky plné informací o nerostech a minerálech
 Burzy Inzerce Prodej Poradna Články Download Galerie Databáze Muzeum RockShop Nerosty.cz Dětem LogIn Zobrazit hlavní stránku    TOPlist
  Malý atlas nerostů obrázek
minerál:
  MinColl*Studio obrázek

Vývoj SW pro evidenci sbírky je prakticky dokončen.

  Kalendář obrázek
BURZY DNES
Dnes o žádné burze nevím!
Ty ano? Přidej ji!
BURZY - TĚŠME SE!
14.04.Prešov
22.09.Vyber nebo zadej obec
Něco chybí? Pořadatelé nedodali termín.
Víš o nějaké ? Přidej ji !
Všechny burzy (2)
VÝSTAVY
Víš o nějaké ? Přidej ji !
PŘEDNÁŠKY
Víš o nějaké ? Přidej ji !
Kalendář
i pro Vaši stránku
  Z čtenářské galerie obrázek
náhodný obrázek
Kalcit


Kalcit -


Kategorie:
Minerály
Galerie:
slovenské šutre
Vystavil:
Vlado311
  Ikonky pro web obrázek
Chceš mít na své stránce některou naši ikonu?

Mineral.cz - specializovaný server s mnoha informacemi ze světa minerálů.
Muzeum - povídání nejen o minerálech a historii jejich dobývání.
RockShop - specializovaný obchod s minerály z celého světa
Použij tento zdrojovy kód.
  Návštěvnost obrázek
Celkem11133572
Březen127673
Dnes4062
IP:
  Vyhledávání obrázek
Google

www mineral.cz
  Autorská práva obrázek

Tyto stránky jsou autorským dílem ve smyslu autorského zákona. Práva k jednotlivým příspěvkům či obrázkům patří jejich autorům nebo provozovateli tohoto serveru.

Rotující logo serveru.
minera.cz odrážka Jednoduchá skříňka na vystavení vzorků
Vydáno dne 05. 04. 2003 (6584 přečtení)

Každý nemá tolik štestí aby mohl svojí sbírce věnovat samostatnou místnost. Někteří dokonce nemají ani vlastní skříň a vzorky skladují ve škatulích třeba pod postelí. Především pro ně je určen následující následující příspěvek

Skříňka je vyrobena z odpadních materiálů, které lze zakoupit ve většině obchodů pro kutily. Její rozměry jsou cca 60 x 80 cm, hloubka cca 10 cm. Zadní deska je vyrobena z překližky tloušťky alespoň 8 mm. Skříňka je pomocí čtyř vrutů připevněna skrz zadní desku ke zdi. Na síle desky a vrutů se vyplatí nešetřit! K ní jsou přišroubovány a přilepeny čtyři bočnice, vyrobené ze seřiznutých palubek (odstraněna drážka a péro) nebo jiného vhodného prkénka tloušťky cca 2 cm. Bočnice jsou sesazeny na tupo a v rozích navíc přišroubovány a přilepeny k sobě. K lepení se používá lepidlo Herkules, lepené spoje je zapotřebí stáhnout svěrkami a nebo alespoň dostatečně zatížit! Příčky (poličky) jsou vyrobeny opět z palubek se seřiznutým pérem. Ve vzorku byly použity palubky o šířce 5 cm a síle 1 cm sesazené a slepené po dvou kusech k sobě. Materiál příčky je zapotřebí přizpůsobit plánovanému zatížení na patře! Každá polička je přišroubována do bočnice dvěma tenkými vruty z každé strany. Poličky jsou umístěny do středu pomyslného prostoru mezi zadní deskou a předním sklem. Sklo (stačí o síle 2,5 mm) je osazeno do lišt profilu písmene L, připevněných na bočnice. Tři strany jsou přilepeny, jedna je přišroubována a osazuje se až po zasunutí skla. Po sestavení je zapotřebí celou skříňku dostatečně obrousit - nejlépe dvakrát - středně hrubým smirkovým plátnem. Aby byl povrch dostatečně hladký, je dobré před druhým broušením povrch mírně navlhčit a nechat uschnout. Tím dojde k "naježení" vláken a jejich dokonalému zabroušení. Povrchová úprava je dokončena napuštěním mořidlem nebo lazurovacím lakem a přelakováním.Autor: Jiří Drašnar | Komentářů: 0 | Okomentovat | odeslat informační mail vytisknout článek

  Internetové obchody obrázek
Náhodný výběr zboží z nabídky internetových obchodů.
  NEROSTY.CZobrázek
achát
achát
Iraí, Alto Uruguai, Brazílie

achát
achát
Salto do Jacuí, Brazílie

karibibit,löllingit
karibibit,löllingit
důl Oumlil, Maroko

erytrín
erytrín
Bou Azzer, Maroko

zub,otodus obliquus
zub,otodus obliquus
Khouribga, Maroko

trilobit,více neurčeno
trilobit,více neurčeno
oblast Alnif-Zagora, Maroko

prase,kalcit
prase,kalcit

fluorit,koule
fluorit,koule

ametyst,přívěšek
ametyst,přívěšek

dřevěné korálky
dřevěné korálky

selenit,lampa
selenit,lampa

selenit,svícen
selenit,svícen

  RockShop.mineral.czobrázek
kalcit
kalcit
Jbel Ayachi, Maroko
wulfenit
wulfenit
Mibladen, Maroko
baryt
baryt
Sidi Ayed, Maroko
achát
achát
Minas Gerais, Brazílie
mlž, blíže neurčeno
mlž, blíže neurčeno
Sahara, Maroko
mlž, blíže neurčeno
mlž, blíže neurčeno
Sahara, Maroko
  Zdař bůh! obrázek
Přihlaš se / Login

Registrovaní návštěvníci smí vytvářet a spravovat obrazové vlastní galerie fotografií a mohou jim být zasílány informace o nových článcích.

Návštěvní kniha

Ankety

Pár slov o těchto stránkách

MINERAL.CZ je informační server nebo chcete-li "mineralogický portál" věnovaný všem, kteří stejně jako já podlehnuli třpytivé kráse kamenných pokladů matičky Přirody. První verze stránek vznikla na konci roku 1998, od roku 1999 jsou již provozovány na vlastní doméně. Najdete zde rozsáhlé databáze (známé minerály, termíny burz, zajímavé stráky ...), dobře fugující inzerci, diskusní stránky, mírně mrtvý chat, dnes již nekompletní rejstřík článků z časopisu Minerál, originální příspěvky a spoustu dalších informací.

Web byl od počátku koncipován jako prostor, otevřený aktivitám širokého okruhu sběratelů a tomu odpovídá i jeho obsah. Bez Vašich příspěvků budou tyto stránky chudé, pomozte mi s jejich zaplněním (to je apel hlavně na starší a zkušenější sběratele, kteří mají těm začínajícím jistě co říct)! Provozovatelům podobných stránek nabízím umístění jejich stránek do prostoru domény MINERAL.CZ zdarma. Vaše dotazy, připomínky a hlavně příspěvky posílejte na adresu .

Tyto stránky nepatří vydavatelům časopisu Minerál. Kontakt na vydavatele hledejte na této stránce: http://www.casopis-mineral.cz Odkaz je nutno zkopírovat do příkazového řádku prohlížeče.


Provozovatelem těchto stránek je - http://www.drasnar.mineral.cz ©1999- 2018  Jiří Drašnar validated by html validator (based on tidy)