http://www.mineral.cz - nejstarší CZ/SK stránky plné informací o nerostech a minerálech
 Burzy Inzerce Prodej Poradna Články Download Galerie Databáze Muzeum RockShop Nerosty.cz Dětem LogIn Zobrazit hlavní stránku    TOPlist
  Malý atlas nerostů obrázek
minerál:
  MinColl*Studio obrázek

Vývoj SW pro evidenci sbírky je prakticky dokončen.

  Kalendář obrázek
BURZY DNES
Dnes o žádné burze nevím!
Ty ano? Přidej ji!
BURZY - TĚŠME SE!
14.04.Prešov
22.09.Vyber nebo zadej obec
Něco chybí? Pořadatelé nedodali termín.
Víš o nějaké ? Přidej ji !
Všechny burzy (2)
VÝSTAVY
Víš o nějaké ? Přidej ji !
PŘEDNÁŠKY
Víš o nějaké ? Přidej ji !
Kalendář
i pro Vaši stránku
  Z čtenářské galerie obrázek
náhodný obrázek
Záhněda, Strzegom 2003


Záhněda, Strzegom 2003 -


Kategorie:
Minerály
Galerie:
Různé
Vystavil:
Epidot
  Ikonky pro web obrázek
Chceš mít na své stránce některou naši ikonu?

Mineral.cz - specializovaný server s mnoha informacemi ze světa minerálů.
Muzeum - povídání nejen o minerálech a historii jejich dobývání.
RockShop - specializovaný obchod s minerály z celého světa
Použij tento zdrojovy kód.
  Návštěvnost obrázek
Celkem11133622
Březen127723
Dnes4112
IP:
  Vyhledávání obrázek
Google

www mineral.cz
  Autorská práva obrázek

Tyto stránky jsou autorským dílem ve smyslu autorského zákona. Práva k jednotlivým příspěvkům či obrázkům patří jejich autorům nebo provozovateli tohoto serveru.

Rotující logo serveru.
minera.cz odrážka Komentář k mnichovské burze 2005
Vydáno dne 03. 11. 2005 (10936 přečtení)

Podzimní mnichovské mineralogické dny byly opět jako tradičně velkým svátkem německých a evropských sběratelů a určitě návštěvníky nezklamaly. Organizátoři si tentokrát předsevzali připravit potěšení v podobě ústřední tématické výstavy zejména sběratelům a obdivovatelům klasických achátů a vybrali určitě jedny z nejlepších dostupných vzorků z celého světa. Množství vzorků bylo poměrně rozsáhlé, vitríny byly upraveny zčásti klasickým způsobem ale místy i velmi nápaditě a netradičně.

obrázek argentinské acháty

Argentinské acháty

obrázek australské acháty

Australské acháty

Ukázky achátů z Mexika, Patagonie, Austrálie, USA a samozřejmě z Německa i dalších vyhlášených oblastí mohly být pro méně připravené a nezkušené návštěvníky snad až šokující. Bohužel naše sběratele naopak jistě nepotěšilo, v jak nepatrném rozsahu byly prezentovány české acháty. Pár vzorků křemenných žil z Horní Halže určitě zaujalo, ale achátů z melafyrových výlevů v Podkrkonoší bylo zoufale málo. V této prvotřídní světové kolekci podobně chyběly ukázky například ze Středního Východu nebo Mongolska. Naopak tu bylo možné objevit poněkud méně zajímavé ukázky z Bulharska a jiných ne tak známých oblastí. Stejně tak si jistě pozorný fanoušek těchto drahých kamenů musel povšimnout místy až dost nekvalitního zpracování některých jinak vynikajících vzorků ze světových nalezišť. Přesto ústřední výstava byla velkým zážitkem pro tisíce spokojených návštěvníků.

obrázek Maroko

Marocké acháty

obrázek achát Kerouchen

Kerouchen Maroko

Další expozice na letošní mnichovské burze byly povětšinou opakováním toho, co lze vidět téměř pokaždé - obrovské množství minerálů a fosilií, drahých kamenů i kamenné bižuterie z celého světa, spoustu odborné i populárně naučné literatury, nářadí, nástroje i přístroje a další vybavení pro sběratele a odborníky, stejně tak jako lastury a ulity měkkýšů a další přírodniny, které naštěstí na stolech vystavovatelů nepřevažovaly. Přibývá zajímavých ukázek čínských nerostů, tradičně jsou zastoupeni obchodníci z Maroka ale i třeba Ruska, Polska a Rumunska a nakonec i od nás.

obrázek zkamenělá dřeva

obrázek Návštěvníci

Zkamenělá dřeva

Smutným faktem však zůstává, že ceny kvalitních vzorků na mnichovské burze rok od roku rychle rostou a místy dosahují až neskutečných hodnot, takže není jednoduché přivézt si z této přehlídky přesně to, co si natěšený sběratel představuje. To se samozřejmě týká zejména atraktivních a nápadných nerostů nebo sběatelských a mineralogických rarit. Nicméně i to lze zčásti chápat, pokud si uvědomíme o jak gigantickou a nákladnou akci se jedná.

obrázek antimonit

Antimonit, Čína, 50 cm vzoreček

Snad jen si lze přát, aby tento trend dorazil na naše setkání mineralogů co nejpozději a naopak převažovala kvalita a vkus nad komercí.

Vlastislav VlačihaAutor: Vl. Vlačiha | Komentářů: 2 | Okomentovat | odeslat informační mail vytisknout článek

  Internetové obchody obrázek
Náhodný výběr zboží z nabídky internetových obchodů.
  NEROSTY.CZobrázek
křemen geoda
křemen geoda
Sidi Rahal, Maroko

scheelit
scheelit
důl Pingwu, Čína

sádrovec
sádrovec
Sahara, Maroko

galenit
galenit
důl Krushev, Bulharsko

amonit
amonit
Nzala, Maroko

trilobit,basilicus sp.
trilobit,basilicus sp.
Jbel Tijarfaiouine, Maroko

fluorit,koule
fluorit,koule

tuleň,vápenec
tuleň,vápenec

cedr,šperkovnice
cedr,šperkovnice

ametrín,přívěšek
ametrín,přívěšek

aragonit,hranatý talířek
aragonit,hranatý talířek

křišťál,svícen
křišťál,svícen

  RockShop.mineral.czobrázek
manganovesuvián
manganovesuvián
Jeffrey mine, Kanada
drahý opál
drahý opál
Dubník, Slovensko
heulandit
heulandit
Imilchil, Maroko
vanadinit
vanadinit
Mibladen, Maroko
mlž, blíže neurčeno
mlž, blíže neurčeno
Sahara, Maroko
mlž, blíže neurčeno
mlž, blíže neurčeno
Sahara, Maroko
  Zdař bůh! obrázek
Přihlaš se / Login

Registrovaní návštěvníci smí vytvářet a spravovat obrazové vlastní galerie fotografií a mohou jim být zasílány informace o nových článcích.

Návštěvní kniha

Ankety

Pár slov o těchto stránkách

MINERAL.CZ je informační server nebo chcete-li "mineralogický portál" věnovaný všem, kteří stejně jako já podlehnuli třpytivé kráse kamenných pokladů matičky Přirody. První verze stránek vznikla na konci roku 1998, od roku 1999 jsou již provozovány na vlastní doméně. Najdete zde rozsáhlé databáze (známé minerály, termíny burz, zajímavé stráky ...), dobře fugující inzerci, diskusní stránky, mírně mrtvý chat, dnes již nekompletní rejstřík článků z časopisu Minerál, originální příspěvky a spoustu dalších informací.

Web byl od počátku koncipován jako prostor, otevřený aktivitám širokého okruhu sběratelů a tomu odpovídá i jeho obsah. Bez Vašich příspěvků budou tyto stránky chudé, pomozte mi s jejich zaplněním (to je apel hlavně na starší a zkušenější sběratele, kteří mají těm začínajícím jistě co říct)! Provozovatelům podobných stránek nabízím umístění jejich stránek do prostoru domény MINERAL.CZ zdarma. Vaše dotazy, připomínky a hlavně příspěvky posílejte na adresu .

Tyto stránky nepatří vydavatelům časopisu Minerál. Kontakt na vydavatele hledejte na této stránce: http://www.casopis-mineral.cz Odkaz je nutno zkopírovat do příkazového řádku prohlížeče.


Provozovatelem těchto stránek je - http://www.drasnar.mineral.cz ©1999- 2018  Jiří Drašnar validated by html validator (based on tidy)