http://www.mineral.cz - nejstarší CZ/SK stránky plné informací o nerostech a minerálech
 Burzy Inzerce Prodej Poradna Články Download Galerie Databáze Muzeum RockShop Nerosty.cz Dětem LogIn Zobrazit hlavní stránku    TOPlist
  Malý atlas nerostů obrázek
minerál:
  MinColl*Studio obrázek

Vývoj SW pro evidenci sbírky je prakticky dokončen.

  Kalendář obrázek
BURZY DNES
Dnes o žádné burze nevím!
Ty ano? Přidej ji!
BURZY - TĚŠME SE!
14.04.Prešov
22.09.Vyber nebo zadej obec
Něco chybí? Pořadatelé nedodali termín.
Víš o nějaké ? Přidej ji !
Všechny burzy (2)
VÝSTAVY
Víš o nějaké ? Přidej ji !
PŘEDNÁŠKY
Víš o nějaké ? Přidej ji !
Kalendář
i pro Vaši stránku
  Z čtenářské galerie obrázek
náhodný obrázek
Kremeň-zlaťák


Kremeň-zlaťák -


Kategorie:
Minerály
Galerie:
slovenské šutre
Vystavil:
Vlado311
  Ikonky pro web obrázek
Chceš mít na své stránce některou naši ikonu?

Mineral.cz - specializovaný server s mnoha informacemi ze světa minerálů.
Muzeum - povídání nejen o minerálech a historii jejich dobývání.
RockShop - specializovaný obchod s minerály z celého světa
Použij tento zdrojovy kód.
  Návštěvnost obrázek
Celkem11133629
Březen127730
Dnes4119
IP:
  Vyhledávání obrázek
Google

www mineral.cz
  Autorská práva obrázek

Tyto stránky jsou autorským dílem ve smyslu autorského zákona. Práva k jednotlivým příspěvkům či obrázkům patří jejich autorům nebo provozovateli tohoto serveru.

Rotující logo serveru.
minera.cz odrážka Recenze knihy Drahé a ozdobné kamene Slovenskej republiky
Vydáno dne 25. 06. 2003 (5769 přečtení)Maroš Barok - Vojtech Tichý (2002): Drahé a ozdobné kamene Slovenskej republiky. Vydalo Gemgeo Bojnice. Publikace má 98 stran a čtyři tabule barevných fotografií. Vyšla, jak je uvedeno u obsahu, díky osobní podpoře presidenta Dr. Rudolfa Šustera.

Po úvodu a stručném přehledu historie využití drahých kamenů, je uvedena základní gemologická klasifikace (ne příliš přesná). Dále pak přesnější genetická klasifikace výskytů drahých kamenů (podle Rudolfa Ďudi). Přehledné je zde tabulkové zpracování slovenských surovin. V hlavní části publikace - Systematickém přehledu surovin, popisují autoři jednotlivé druhy. Přehled je poměrně kompletní, i když ne zcela vyvážený. Více pozornosti by si zasloužily některé dekoračně efektní materiály jako je obsidián nebo silicity.

Na škodu je, že text byl doplněn jen ne příliš kvalitními černobílými fotografiemi. Totéž platí i pro dvě strany s celkem čtyřiadvaceti barevnými fotografiemi, ani jejich výběr nebyl nejšťastnější. Vady ale nesnižují informační kvalitu a publikace určitě poslouží jako vodítko dalším zájemcům o problematiku šperkových a ozdobných kamenů Slovenska.

Předpokládám, že v našich obchodech se asi běžně vyskytovat nebude, nicméně lze si jí objednat na adrese GEMGEO, Športová 22, 97201 Bojnice, Slovensko, nebo přes internet e-mail mbarok@pobox.sk. Pozornost našich geologů a sběratelů si zaslouží. V každém případě jde o publikaci, jaká u nás v Čechách dosud chybí.Autor: Ivan Turnovec | Komentářů: 0 | Okomentovat | odeslat informační mail vytisknout článek

  Internetové obchody obrázek
Náhodný výběr zboží z nabídky internetových obchodů.
  NEROSTY.CZobrázek
cavansit,stilbit
cavansit,stilbit
Wagholi, Indie

erytrín
erytrín
Bou Azzer, Maroko

fluorit
fluorit
důl Xianghualing, Čína

pyrit,manganokalcit
pyrit,manganokalcit
důl Stari Trg, Kosovo

korál
korál
oblast Erfoud, Maroko

korál,hexagonaria sp.
korál,hexagonaria sp.
Assa Zag, Maroko

achát,plátek
achát,plátek

turquenit,hmatka
turquenit,hmatka

tyrkys,přívěšek
tyrkys,přívěšek

ametyst,přívěsek
ametyst,přívěsek

rubelit,lepidolit
rubelit,lepidolit
Minas Gerais, Brazílie

kalcit,svícen
kalcit,svícen

  RockShop.mineral.czobrázek
andradit
andradit
Imilchil, Maroko
baryt
baryt
Sidi Ayed, Maroko
kalcit
kalcit
El Hammam, Maroko
kalcit
kalcit
El Hammam, Maroko
mlž, blíže neurčeno
mlž, blíže neurčeno
Sahara, Maroko
mlž, blíže neurčeno
mlž, blíže neurčeno
Sahara, Maroko
  Zdař bůh! obrázek
Přihlaš se / Login

Registrovaní návštěvníci smí vytvářet a spravovat obrazové vlastní galerie fotografií a mohou jim být zasílány informace o nových článcích.

Návštěvní kniha

Ankety

Pár slov o těchto stránkách

MINERAL.CZ je informační server nebo chcete-li "mineralogický portál" věnovaný všem, kteří stejně jako já podlehnuli třpytivé kráse kamenných pokladů matičky Přirody. První verze stránek vznikla na konci roku 1998, od roku 1999 jsou již provozovány na vlastní doméně. Najdete zde rozsáhlé databáze (známé minerály, termíny burz, zajímavé stráky ...), dobře fugující inzerci, diskusní stránky, mírně mrtvý chat, dnes již nekompletní rejstřík článků z časopisu Minerál, originální příspěvky a spoustu dalších informací.

Web byl od počátku koncipován jako prostor, otevřený aktivitám širokého okruhu sběratelů a tomu odpovídá i jeho obsah. Bez Vašich příspěvků budou tyto stránky chudé, pomozte mi s jejich zaplněním (to je apel hlavně na starší a zkušenější sběratele, kteří mají těm začínajícím jistě co říct)! Provozovatelům podobných stránek nabízím umístění jejich stránek do prostoru domény MINERAL.CZ zdarma. Vaše dotazy, připomínky a hlavně příspěvky posílejte na adresu .

Tyto stránky nepatří vydavatelům časopisu Minerál. Kontakt na vydavatele hledejte na této stránce: http://www.casopis-mineral.cz Odkaz je nutno zkopírovat do příkazového řádku prohlížeče.


Provozovatelem těchto stránek je - http://www.drasnar.mineral.cz ©1999- 2018  Jiří Drašnar validated by html validator (based on tidy)