Čtenáři těchto stránek jistě zaregistrovali, že pro letošní rok nejsou v kalendáři uvedeny informace o termínech burz atd. v rozsahu v jakém tak bylo činěno v minulých letech. Proč tomu tak je se můžete dočíst v následujícím textu - dopisu pořadatelům. Dobrý den,

před časem (18.12.06) jsem se na Vás obrátil s krátkou výzvou o zaregistrování Vámi pořádané burzy do databáze (veřejně přístupného kalendáře) na stránkách www.mineral.cz.

Bohužel, odezva z Vaší strany byla téměř nulová, ozvala se jen paní Mačalíková z BVV, které tímto děkuji. Někteří pořadatelé se ozvali sami ještě před touto výzvou a dík patří samozřejmě i jim.

Nezájem z Vaší strany je pro mě velkým rozčarováním. Co víc by si měl pořadatel přát než to, aby na jím organizované akci bylo co nejvíc lidí a aby se o ní vědělo. Doufám, že se tak uprostřed předvánočního shonu stalo jen nedopatřením a že se nejedná o podobný případ o němž jsem se před časem dozvěděl a kdy jeden nejmenovaný pořadatel velké a známé české burzy někomu odmítl data poskytnout s tím, že nemá o propagaci akce zájem.

Od roku 1998 jsem data přebíral ze seznamu pana Sučka. Ten mi je ale před cca 2. lety odmítl nadále poskytovat s tím, že je to duševní vlastnictví jeho a vydavatelů časopisu Minerál.

V loňském a předloňském roce jsem proto většinu informací přebíral z tištěné podoby seznamu v časopisu.

Bohužel, v průběhu loňského roku došlo k několika změnám termínů a informace o nich se ke mě buď nedostala vůbec a nebo až pozdě. Bohužel, stějně tak i k mnoha potenciálním návštěvníkům.

Vzhledem k tomu, že se na mě v letošním roce obrací mnoho lidí s žádostmi o poskytnutí termínu nějaké burzy, obracím se na Vás opakovaně s žádostí o její zanesení do kalendáře. Učinit tak můžete na následující adrese:

http://www.mineral.cz/burzy.php?podle=pridat

Zároveň jsem také přepracoval systém zadávání dat, celé rozhraní je zjednodušené a následně je zajištěna možnost snadné úpravy záznamu pořadatelem v případě nějakých organizačních změn.

Informace, potřebné pro editaci záznamu, jsou odesílány na mailovou adresu organizátora okamžitě po zadání akce (burzy, výstavy, přednášky ...) do databáze. Může se stát, že tak neučiníte vy ale nějaký člověk, který o burze ví a udělá zápis za Vás. Ale email s odkazem na editaci obdrží vždy jen pořadatel ...)

Aby nedošlo k nedopatřením, bylo zavedeno následující opatřeni: dokud záznam nezkontrolujete, bude v kalendáři před akcí uvedeno 'Neověřeno' . Tento text můžete odstanit pouze při kontrole zápisu.

Chtěl bych ještě dodat, že stránky www.mineral.cz navštěvuje několik tisíc lidí měsíčně a že, alespoň pokud je mi známo, informace o burzách přebírá několik serverů v ČR, na Slovensku a v Polsku.

Text tohoto oznámení zárověň vystavuji na titulní stránku www.mineral.cz.

S pozdravem

Jiří Drašnar
603494460
http://www.mineral.cz

PS: případné dotazy k rozhraní rád zodpovím jak písemně tak telefonicky. Na telefonu jsem k zastižení každý den od 12 do 22 hodin.

Reklama

MINERÁL.CZ
©1999-2018 mineral.cz & autoři příspěvků

Pro aktivaci košíku musíte zadat svůj email