Koncem loňského roku byly na těchto stránkách provedeny různé, jak drobnější, tak i zásadnější změny. Mezi ty zásadnější patří úprava pravidel provozu čtenářské galerie, změna vzhledu čtenářské galerie a změna přihlašování a odhlašování včetně identifikace přihlášeného čtenáře. Na hlavní stránce se objevil blok s náhodným obrázkem vybíraným ze čtenářské galerie. Krom toho byl celkově pročištěn generovaný html kód a na dílčích úpravách se nadále pracuje.

Zkušenosti s provozem veřejné galerie byly obdobné jako s provozem diskuzních for a po nějakém čase se v ní začaly objevovat různé nevhodné obrázky. Proto je od dnešního dne umožněno vkládání obrázků pouze těm uživatelům, kteří mají ve svém registračním záznamu uvedenu funkční mailovou adresu.

Zároveň s touto změnou bylo zavedeno také dvojúrovňové přihlašování do používaného redakčního systému, který zajišťuje chod těchto stránek. Uživatelé, kteří se zaregistrovali či zaregistrují bez vyplněné funkční mailové adresy nebudou mít možnost do své galerie přidávat nové obrázky.

Dříve registrovaným čtenářům bude při prvním pokusu o uložení obrázku do své galerie odeslán mail s odkazem pro plnou aktivaci. Po kliknutí na odkaz dojde k otevření speciální stránky, účet bude zaktivován pro druhou úroveň a po zaktivování bude možné se svojí galerií normálně pracovat.

Ti čtenáři, kteří při registraci v minulosti neuvedli z nějakého důvodu mailovou adresu nebo místo ní napsali do registračního formuláře nějaké nesmyslné údaje mohou svoji registraci upravit pod položkou menu Nastavení / Osobní nastavení. Poté platí to, co bylo napsáno v minulém odstavci.

Druhá úrověň registrace bude v budoucnu využita i pro další interaktivní funkce, jejichž zprovoznění se připravuje a je předmětem další, časově náročné, práce.

Emailová adresa registrovaného čtenáře nebude na stránkách (a tedy ani u jednotlivých galerií či obrázků) viditelná a je a bude používána pouze pro vnitřní potřebu tohoto webu.

Reklama

MINERÁL.CZ
©1999-2018 mineral.cz & autoři příspěvků

Pro aktivaci košíku musíte zadat svůj email